Parashikimi i motit 14 Gusht


Parashikimi i motit 14 Gusht

08:00 14/08/2020

Kushte e qëndrueshme atmosferike do të sjellin mbizotërim të motit të kthjellët në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Ndërsa vranësirat kalimtare do të shfaqen në zonat malore gjatë orëve të mesditës dhe pasdites, duke e sjellë reshje të pakta në skajin verior.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 2 ballë./tvklan.al
Të ngjashme